Pompy ciepła - dotacje

 

NOWOŚĆ: Dotacje do 40% z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

W Województwie Mazowieckim rusza Konkurs z zakresu ochrony powietrza - Odnawialne źródła energii - pn. "Zakup i montaż pomp ciepła o mocy do 160 kW".

Terminy naboru wniosków:

 • I nabór 01.02.2012 - 29.02.2012
 • II nabór 15.03.2012 - 16.04.2012

Kierowany jest do osób fizycznych i prawnych posiadających prawo do dysponowania nieruchomością lub pozwolenie na budowę budynku, którego źródłem ciepła jest pompa ciepła.

Dotacja do 40% kosztów kwalifikowanych.

Koszty kwalifikowane:

 • koszt zakupu i montażu pompy ciepła wraz z osprzętem
 • projekt geologiczny
 • inne materiały i urządzenia niezbędne do prawidłowej pracy pompy ciepła
 • koszt przygotowania dokumentacji technicznej
 • podatek od towarów i usług (VAT)

  Wypełnij Formularz, a ecoway pomoże dalej z inwestycją i dokumentami.


  Pomimo wielu reklam w telewizji i głośnych słów polityków, że stawiamy na odnawialne źródła energii w tym pompy ciepła – dotacje dla inwestorów indywidualnych to jeden wielki mit. Kto bierze pieniądze? Kto jest za nie odpowiedzialny? Gdzie znajdę dotacje? 

  Pompy ciepła to przecież najtańsze źródło ogrzewania, które jednocześnie ogranicza zużycie paliw kopalnych i uniezależnia użytkownika od rosyjskiego gazu! Dlaczego zatem tak trudno o dotacje? Pompy ciepła w zasadzie bronią się same. Przy dostępnych cenach oferowanych przez nowych producentów pompy ciepła, dotacje w zasadzie nie są potrzebne, aby rynek sprawnie funkcjonował. Skoro jednak tyle się o tym mówi, skoro stawia się na dotacje, pompy ciepła powinny zostać w nich uwzględnione.

  Gdzie znajdę dotacje?
  Pompy ciepła coraz częściej uwzględniane są w planach energetycznych gmin. Ciągle są to jednak działania lokalne i sporadyczne. Najpełniejszy obraz prężnych samorządów prezentuje się na portalu Związku Powiatów Polskich (www.zpp.pl). Tam znajdziecie Państwo informacje, które samorządy kładą większy nacisk na dotacje pompy ciepła oraz innych ekologicznych rozwiązań.

  Konsorcjum Vikersønn – jako jedyny producent pompy ciepła zdecydował się na redukcję kosztów. Dzięki temu pompy ciepła Vikersønn są o 30% tańsze od konkurencji.

  Przejdź do strony Kalkulator Vikersonn ceny pompy ciepła i sprawdź ile możesz zaoszczędzić – to jedyna taka możliwość!