Filozofia ecoway

Firma ecoway powstała jako odpowiedź na fakty mające swe źródło w otaczającym nas świecie. Poniżej znajdziecie Państwo najważniejsze z nich:

  1. Świat uzależniony jest od energii
  2. Alternatywne źródła energii stanowią zagrożenie dla wielkich zysków osiąganych przez światowe koncerny energetyczne, dlatego też są tak mało promowane.
  3. Efekt cieplarniany jest faktem i choć istnieją tanie technologie, które przyczyniają się do jego powstrzymania, mało kto o nich wie.
  4. Zapylenie powietrza i zanieczyszczenie wód są najczęstszą przyczyną chorób w XXI wieku, ale branża farmaceutyczna czerpie zyski z leczenia, a nie wyleczenia i profilaktyki.
  5. Gospodarstwa domowe zmuszane są w praktyce do korzystania z sieci gazowej i elektrycznej, a w rezultacie płacą zawyżone rachunki monopolistom.

 


Fundamenty harmonii żywiołów

Dom ekologiczny, to wyjątkowy dom, który chroni środowisko i zdrowie całej rodziny.
Życie w harmonii z naturą, to umiejętne korzystanie z jej żywiołów.

• ziemia
pompy ciepła

• powietrze
rekuperacja

woda
centralne ogrzewania

• człowiek

twój doradca

• ogień
kolektory słoneczne


Ziemia

W ecoway, element ziemi traktujemy jako źródło energii i podstawę funkcjonowania przyrody. Z ziemi powstaje życie i do niej ostatecznie powraca. W procesie tych naturalnych przemian mają swoje źródło znane współcześnie paliwa kopalne takie jak węgiel i ropa naftowa. Pozyskiwanie energii z tych surowców wiąże się jednak z procesem utleniania i tym samym skutkuje nadmierną emisją dwutlenku węgla.
Przyszłością, którą już dziś wprowadzamy, jest wykorzystanie energii ciepła Ziemi zamiast energii wiązań chemicznych.
Ziemia jest również źródłem naszego pożywienia, dlatego ważne jest, aby została czysta i zdolna do produkcji zdrowej żywności.

Przejdź do strony pompy ciepła.


Powietrze

Z czasem wokół Ziemi powstała atmosfera, a bez niej nie byłoby życia na naszej planecie. Powietrze tworzy cienką warstwę pomiędzy powierzchnią zielonej planety, a otchłanią mrocznego kosmosu. W tej cienkiej powłoce zachodzą skomplikowane procesy chemiczne, które dostarczają niezbędnych do życia warunków i mikroelementów. Obecnie równowaga w atmosferze została mocno zachwiana i niezbędne jest podjęcie działań wiodących do jej przywrócenia.
Energia płynąca ze Słońca przenika przez warstwy atmosfery wzbudzając prądy powietrzne, lokalne wiatry, cyklony i huragany. Dziś istnieje już technologia pozwalająca korzystać z energii wynikającej z siły wiatru.

Przejdź do strony pompy ciepła lub kolektory słoneczne.


Woda

Tradycja i nauka mówi, że życie powstało w wodzie. Ten unikalny zwiazek chemiczny bowiem, składa się na większość masy wszystkich żywych istot - w tym człowieka. Nasze ciało blisko w 70% stanowi woda, dlatego ważne jest, aby ta, którą pijemy była czysta i zdrowa.
Przy obecnym zanieczyszczeniu środowiska oczywiste wydaje się stosowanie filtrów i przydomowych stacji uzdatniania. Nadal jednak wiele osób wierzy, że normy nakładane przez ministerstwo są wystarczające.
Żywioł wody, to w ecoway również hasło związane z płynnością finansową i dostępem do kapitału potrzebnego podczas realizacji ekologicznych inwestycji. Tak jak woda zasila życie, tak pieniądz wspiera wszelkie współczesne przedsięwzięcia.

Zadbaj o zdrowie własne i swojej rodziny.


Człowiek

Człowiek to nie tylko biologiczna maszyna, ale także myśląca i czująca istota. Złożoność i tajemnica życia najlepiej objawia się właśnie w człowieku; zdolnym do wznoszenia pięknych, monumentalnych budowli jak i zniszczenia wszystkiego wokół wraz z sobą samym.
Ludzka kreatywność i inteligencja jest elementem oferty ecoway. Dokładamy wszelkich starań, aby produkty naszych partnerów dopasowane były do Państwa potrzeb, a Wasze wydatki zamieniły się w ekologiczne inwestycje.

Przejdź do strony projekty domów lub budowa domu.


Ogień

Ogień zawiera w sobie moc przemiany. Przekształca gwiazdy w pył, a zapasy z lodówki w smaczne potrawy. Energia ognia trawi nawet najtwardszy metal i sprawia, że wszystko ostatecznie trafia z powrotem do ziemi. Pomimo, że rozpalając w kominku, możemy się ogrzać i zapatrzeć w magiczny płomień musimy uważać, by nie nadużywać tego dobrodziejstwa natury.

Reakcje termojądrowe zachodzące na Słońcu, zapewniają nam nieskończony dopływ energii. Wystarczy wystawić twarz ku Słońcu, by cieszyć się jego ciepłem. Z pomocą nowoczesnych technologii możemy dziś skutecznie przekształcać energię Słońca w energię elektryczną.

Przejdź do strony kolektory słoneczne.