Kolektory słoneczne - wszystko co powinni Państwo wiedzieć:


Dotacje 45% - kolektory słoneczne dofinansowanie.

JUŻ TERAZ w ecoway dostępne są dotacje 45% na montaż kolektorów słonecznych.

Kroki wspólpracy:
1. Dobór kolektora
2. Złożenie wniosku o dotację
3. Po przyznaniu dotacji - instalacja
4. Protokół odbioru i rozliczenie dotacji

Wypełnij formularz kontaktowy, o przyznaniu dotacji decyduje kolejność zgłoszeń.


 

Kolektory słoneczne: ogrzewanie

Największy koszt eksploatacji każdego budynku stanowi ogrzewanie. Kolektory słoneczne mogą wspomóc system ogrzewania, ale opłacalność zależeć będzie od ceny i tego jak zastosujemy kolektory słoneczne. Ogrzewanie potrzebne jest głównie zimą, a wtedy wydajność solarów jest najmniejsza. Dlatego też najczęściej rozdziela się produkcję ciepłej wody i ogrzewanie. Kolektory słoneczne wspierają wtedy tę pierwszą. Inwestycja mająca na celu przekazanie energii słonecznej z kolektora na centralne ogrzewanie jest stosunkowo droga i opłacalna w ściśle określonych sytuacjach. Odradzamy zatem takie rozwiązanie i namawiamy do wyboru pompy ciepła w systemie centralnego ogrzewania.


Kolektory słoneczne, pompy ciepła

Jak wspomniane powyżej, do ogrzewania w pierwszej kolejności podpowiadamy użycie pompy ciepła. Kolektory słoneczne możemy zainstalować w systemie łączonym, ale zawsze w pierwszej kolejności bardziej opłaca się zainwestować w pompy ciepła. Kolektory słoneczne bowiem, patrząc w skali całego roku, wyprodukują za darmo zaledwie 10% energii potrzebnej dla budynku. Tymczasem pompy ciepła wytłoczą z gruntu 75% tej energii. W tych samych proporcjach wyglądają niższe rachunki. Dla przykładu: o 400zł rocznie obniżą wydatki na ogrzewanie kolektory słoneczne, pompy ciepła obniżą rachunki w takim przypadku o 3 000zł każdego roku. Czyli po 10 latach pompy ciepła zaoszczędzą nam 30 000zł, a kolektory słoneczne tylko 4000zł. Inwestycja w te drugie nawet się nie zwróci, pompy ciepła zwrócą się już dawno.

Sprawdź ceny kompletnej instalacji gruntowej pompy ciepła! Wystarczy że zamiast klasycznej kotłowni dopłaci się 20 000zł i można cieszyć się pompą ciepła!


Kolektory słoneczne: zasada działania

W zakładce kolektory budowa znajdziecie Państwo rodzaje najczęściej stosowanych kolektorów słonecznych. W skrócie prezentujemy tutaj jaka jest podstawowa zasada działania. Kolektory słoneczne pobierają z otoczenia ciepło za pomocą blaszki profesjonalnie zwanej absorberem. Ciepło odbierane jest z absorbera przez przepływający w rurkach, niezamarzający płyn i przekazywane do zasobnika ciepłej wody. W ten sposób funkcjonują najlepsze kolektory słoneczne. Zasada działania zmienia się nieznacznie w zależności od rodzajów kolektorów, ale generalnie idea jest taka sama.

Zasada działania kolektor próżniowy. Energia słoneczna pada na absorber kolektora i rozgrzewa kondensat w rurce heat-pipe. Kondensat paruje i oddaje swoją energię do układu po czym skrapla się i ogrzewa ponownie.

Przejdź do strony kolektory słoneczne budowa po dalsze informacje.


Kolektory słoneczne: oferta

Jako niezależny instalator i doradca energetyczny stale monitorujemy rynek w celu poszukiwania najlepszych urządzeń. Jako rezultat naszych badań konstruowana jest dla Państwa oferta. Kolektory słoneczne to tylko jeden z działów, którymi się zajmujemy, ale dokładamy wszelkich starań, aby byli Państwo więcej niż zadowoleni. Najlepsze kolektory słoneczne to takie, które działają wydajnie przez wiele lat. Trzeba zatem zwrócić uwagę na ich budowę oraz sposób wykonania – marka wcale nie jest tutaj wykładnią.

Sprawdź ceny zestawów solarnych w zakładce: kolektory słoneczne cennik.


Kolektory słoneczne: instalacje
Kolektory słoneczne: montaż

Kluczowym elementem sprawnego działania solarów jest ich właściwa instalacja. Kolektory słoneczne są bardzo wrażliwe na niewłaściwy montaż. Wystarczy drobne zapowietrzenie układu, błędne zaprogramowanie sterownika i mamy niedziałające kolektory słoneczne. Montaż realizujemy w 2-3 dni zależnie od pogody. Wtedy też dostarczamy urządzenia osobiście na budowę.


Kolektory słoneczne: sprzedaż

Ecoway oferuje Państwu najlepsze kolektory słoneczne bez montażu lub z kompletną instalacją. Zakupu możecie Państwo dokonać u nas bezpośrednio lub za pośrednictwem Internetu. Umowę prześlemy do Państwa pocztą, a na budowę dostarczymy kompletne zestawy solarne wyposażone w zamówione kolektory słoneczne. Sprzedaż realizujemy w ciągu 14 dni roboczych w zależności od stanu magazynu.

Przejdź na stronę z formularzem kontaktowym i zamów zestaw solarny lub skorzystaj z kalkulatora w zakładce cennik i dobierz właściwy zestaw do Twojego domu!


Kolektory słoneczne: ceny
Kolektory słoneczne: cennik

W zakładce kolektory słoneczne cennik znajdziecie Państwo kalkulator, który pomorze Wam dobrać właściwy zestaw. Kalkulator podaje od razu aktualne ceny. Kolektory słoneczne najczęściej kupowane to próżniowe kolektory tubowe. Polecamy szczególnie te z płaskim absorberem.


Kolektory słoneczne: dofinansowanie
Kolektory słoneczne: dotacje

Na stronie kolektory słoneczne dofinansowanie podajemy link gdzie szukać dotacji w gminach. Na dzień dzisiejszy nie działają niestety inne formy wspierania ekologicznych rozwiązań. Priorytet mają węgiel i gaz ziemny, a nie kolektory słoneczne. Dofinansowanie zatem znaleźć można tylko w aktywnych gminach.


Kolektory słoneczne: producent

Czy dla właściwej pracy systemu solarnego ma znaczenie jego producent? Kolektory słoneczne, to proste urządzenia, ale jednak jakość ich wykonania wpływa na ich długą i bezawaryjną pracę, Wkrótce umieścimy na naszej stronie porównanie producentów i oferowanych przez nich produktów.