Pompa ciepła forum, Vikersonn - najczęściej zadawane pytania

Na tej stornie preznetujemy najczęściej padające pytania na forum. Pompa ciepła Vikersonn wygrywa swoją technologią i ceną! Zapraszamy do zapoznania się tematami forum i zadawania kolejnych pytań jeśli nie znaleźli Państwo tutaj odpowiedzi.

Pobierz nowy katalog. - KATALOG VIKERSONN pompy ciepła - czerwiec 2010

Do otworzenia powyższego pliku potrzebny jest program pdf reader
- kliknij tutaj, aby zainstalować


 

Dlaczego właśnie pompa Vikersonn Bjorn?

Poniżej lista unikalnych argumentów jakościowych norweskiego projektu. Dzięki nim pompa ciepła Vikersonn to najlepsze rozwiązanie na rynku:
- Presostat podwójny HP/LP z podwójnym mieszkiem - w przypadku uszkodzenia jednego mieszka nie dochodzi do ubytku czynnika z instalacji jak to ma miejscy przy zastosowaniu standardowych tzw. 'piksli', kiedy to w przypadku ich uszkodzenia na gwincie może dojść do wycieku całego czynnika z układu.
- Szkło wzierne (serwis) pozwala zaobserwować ewentualne problemy z napełnieniem układu chłodniczego lub ubytkami czynnika.
- Zawór elektromagnetyczny, który powoduje odessanie czynnika ze sprężarki na kilka sekund przed jej wyłączeniem. Pozwala to zabezpieczyć urządzenie przed startem z mokrymi parami czynnika.
- Filtr odwadniacz to kolejne zabezpieczenie sprężarki przed wpływem wilgoci na czynnik chłodniczy. Brak tego elementu może powodować tzw. efekt miedziowania elementów sprężarki, co w efekcie końcowym może spowodować jej zatarcie.
- Rozbudowana skrzynka elektryczna o urządzenie kontrolujące kolejność faz podawanych na uzwojenie silnika sprężarki.
- Automatyka chłodnicza w wykonaniu najbardziej renomowanych firm chłodniczych Danfoss, Alco, Flica, Johnson Controls.
- Sprężarka hermetyczna typu scroll produkowana przez lidera na światowym rynku, firmę Copeland.
- Zaplecze techniczne ecoway i Vikersonn sprawia, że Serwis pomp Vikersonn jest unikalny: nawet najgorszą awarię (uszkodzenie sprężarki) jesteśmy w stanie zdiagnozować w ciągu 24h, a naprawić w ciągu 48h.
- Profesjonalni instalatorzy: w skład zespołu montażowego wchodzą chłodniarz i elektronik zamiast standardowo hydraulika.


 

Jak wygląda sprawa z gwarancją, serwisem?

Pompa ciepła Vikersonn podelga gwarancji podstawowej przez 2 lata, później przy regularnym serwisowaniu urządzenia przed i po sezonie grzewczym gwarancja będzie przedłużana z roku na rok. Dysponujemy profesjonalnym serwisem w całej Polsce.


 

Czy instalację dolnego źródła, podłogówki, kotłowni mogę wykonać we własnym zakresie zgodnie z Państwa specyfikacją?

Jeżeli chodzi o instalację to generalnie tak, jedynie dolne źródło czyli odwierty raczej wolimy wykonywać sami z uwagi na pewność i bezpieczeństwo optymalnej pracy urządzenia.


 

Czy pompa ciepła Bjorn posiada modulowaną mocą?

Nie, z kilku poważnych przyczyn:
1. Sprężarki z mocą modulowaną są dostępne na rynku tylko od około 2 lat, od niedawna w szeroko rozumianych aplikacjach chłodniczych i ciepłowniczych.
2. Urządzenie takie charakteryzuje się rozbudowanym układem sterowania, który pozwala regulować wydajność chłodniczą w związku z powyższym narażony jest na możliwie większą ilość awarii.
3. Ten rodzaj sprężarek jest tak naprawdę dopiero badany i rozpoznawany w codziennej pracy. Obsługuje obecnie głównie aplikacje przemysłowe, a nie komercyjne, gdzie do końca nie jesteśmy w stanie zaobserwować korzyści z nich wynikających.
4. Cena jest dużo wyższa.


 

Czy pompa ciepła Vikersonn Bjorn jest z wbudowanym zbiornikiem na wodę (jaka jest jego wielkość)?

Nie, są to pompa ciepła jednofunkcyjna, jednak w każdym układzie dodatkowo instalujemy zbiornik na CWU. Ułatwia to instalację kolektorów słonecznych w przyszłości oraz daje możliwość dobrania wielkości zbiornika do potrzeb domowników.


 

Czy przy założeniu, że w planowanym domu ma być zastosowana wentylacja mechaniczna można obniżyć moc grzewczą pompy?

Sama wentylacja mechaniczna nie obniża zapotrzebowania budynku na ciepło, a wręcz przeciwnie wymusza stały, duży obieg powietrza. Moduł rekuperacji częściowo odzyskuje energię cieplną, ale nie należy brać tego pod uwagę wymiarując wielkość pompy.


 

Chłodzenie pasywne jest wymienione jako dodatkowa funkcja, czy są z tym związane dodatkowe koszty?

Tak, chłodzenie pasywne jest modułem, który można dodatkowo dokupić. Jeżeli nie ma Pani klimakonwektorów ze skraplaczem w instalacji CO to moduł chłodzenia jest bezużyteczny. Instalacji podłogowa czy grzejnikowa nie nadaje się do chłodzenia z powodu zbierającej się wilgoci.


 

Prosimy sprawdzić ceny klikając na następujący link:

pompy ciepła ceny, cennik.