pompy ciepła: sprawdzona technologia i niezawodność


Pompy ciepła Vikersønn.
(http://vikersonn.pl/)

Cena obejmuje:
pompa ciepła, odwierty, instalacja, zasobnik CWU

Vikersønn Bjørn 9 kW >>> 42 460,-
Vikersønn Bjørn 11kW >>> 46 110,-
Vikersønn Bjørn 14kW >>> 51 790,-


· Sprawdź pozostałe ceny.
· Porównaj ceny znanych producentów.
· Parametry techniczne Vikersønn.
· vikersonn.pl

pompa ciepła Vikersønn Bjørn

Vikersønn
Dedicated for Generations

Zobacz porównanie producentów pompy ciepła: wybór producenta.

pompy ciepła: opłacalność

Doradcy ecoway, na pytanie czy pompy ciepła to sprawdzona technologia odpowiadają, że pompy ciepła są tak samo niezawodna jak dawne lodówki polar czy minsk, które wyrzuciliśmy tylko dlatego, że im drzwiczki podrdzewiały i zużyły się szufladki w środku.
Technologia pompy ciepła znana jest od lat. Obecnie na tyle powszechna, że znajduje zastosowanie praktycznie w każdym budynku. W eksploatacji, pompy ciepła są o połowę tańsze od ogrzewania gazem z sieci, a czterokrotnie jeśli porównamy je z olejem opałowym, gazem płynnym, ekogroszkiem bądź ogrzewaniem elektrycznym.

Najważniejsze natomiast, to aby pompa ciepła była dobrze dobrana, czyli zwymiarowana dokładnie na potrzeby Państwa domu i dopasowana do Państwa oczekiwań oraz zasobności portfela - wtedy pompa ciepła zwraca się najszybciej.

Na przykładzie Kalkulatora Vikersønn, koszty ogrzewania domu o powierzchni 200m2 zamieszkałego przez cztero-osobową rodzinę wyglądają następująco:

Roczne koszty ogrzewania - porównanie źródeł ciepła

Zysk oraz zwrot z inwestycji w pompę ciepła w nowobudowanym domu o powierzhcni 200m2 w porównaniu z gazem ziemnym:

Pompa ciepła opłacalność, Ceny pompy ciepła

Ceny pompy ciepła oraz proponowane rozwiązanie na stronie Kalkulator Vikersønn.


pompy ciepła: zasada działania

W zakładce pompy ciepła zasada działania znajdziecie Państwo informacje o technologii pompy ciepła oraz o rodzajach dostępnej pompy ciepła. Powietrzne pompy ciepła są nieco tańsze w instalacji, ale znacznie droższe podczas eksploatacji. Natomiast gazowe pompy ciepła sprawdzają się tam, gdzie dostępne jest tanie źródło gazu. Zasada działania pompy ciepła jest prosta – pompujemy ciepło z gruntu do budynku. Do tego celu używamy sprężarki, a metoda pracy jest taka jak w lodówce.


pompy ciepła: ceny

Cennik pompy ciepła znajdziecie Państwo w zakładce pompy ciepła ceny. Prezentujemy końcowe ceny netto każdej pompy ciepła w szeregu Vikersønn. Prezentujemy jak wyglądają odwierty pod pompę ciepła oraz wykończenie pomieszczenia grzewczego i instalacji centralnego ogrzewania.