pompy ciepła: ceny
pompy ciepła: cennik

Ceny pompy ciepła wahają się pomiędzy 20, a 30 tys. za pompę ciepła jednofunkcyjną do domu jednorodzinnego oraz między 30, a 45 tys. za pompę ciepła kompaktową. Dolne źródło pompy ciepła to ceny około 15 tys. zł, a wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego cennik usług na rynku określa na 20 tys. zł.

Dobór pompy ciepła i jej ceny to kwestia zaplanowania całego układu ogrzewania. Cennik zależy od doboru rozwiązań. Czy będziecie Państwo korzystać również z kolektrów słonecznych?

Kliknij tutaj: Przejdź do strony KALKULATOR VIKERSONN i sprawdź najlesze ceny pompy ciepła na rynku!

Dzięki współpracy z Vikersønn pompy ciepła (http://vikersonn.pl) otrzymujecie Państwo dodatkową korzyść w wysokości 30% ceny pompy ciepła. Sprzedaż bezpośrednia, optymalna technologia i niższe koszty dystrybucji umozliwiły redukcję ceny i korzyść dla Państwa. Więcej na stronie producenta: http://vikersonn.pl/ Poniżej prezentujemy okres zwrotu inwestycji w pompę ciepła w porównaniu z gazem ziemnym z sieci:

Pompa ciepła opłacalność, Ceny pompy ciepła


Odwierty pod pompy ciepła: ceny

Ceny gotowego, podprowadzonego do kotłowni i odpowietrzonego układu dolnego źródła licząc z metra bieżącego odwiertu na rynku wahaja się między 90zł-135zł zależnie od lokalizacji inwestycji. W przypadku pompy ciepła Vikersønn przyjęliśmy zryczałtowaną stawkę 100zł za metr bieżący(mb). Cena zawiera kompletny wymiennik z armaturą i wypełnieniem wodnym roztworem alkoholu etylowego czyli:
- Przygotowanie odwiertów przez maszynę.
- Ułożenie sond pionowych dolnego źródła w kształcie U rurki (z rury Pe HDPE 40x3,0 10 atm) połączonej za pomocą kształtek zgrzewanych mufowo.
- Kolektorowanie dolnego źródła czyli połączenie poziome zbiorcze dla układu kilku odwiertów (sond) z rury Pe 40 połączone w pętli Tiechelmana.
- Wprowadzenie do "kotłowni".
- Instalacja rozdzielacza z polietylenu umieszczonego w "kotłowni" (jeśli jest potrzebny).
- Odpowietrzenie układu hydraulicznego.
- Napełnienie instalacji mieszaniną niezamarzającą (wodny roztwór alkoholu etylowego o stężeniu 25%).Ilość metrów bieżących (mb) odwiertu w zależności od mocy pompy ciepła znajdziecie Państwo w katalogu Vikersonn. 
KATALOG VIKERSONN pompy ciepła - czerwiec 2010


Koszty dodatkowe - czyli całkowity koszt inwestycji:

Do ceny pompy ciepła oraz dolnego źródła należy doliczyć 3200zł na prace montażowe i instalacyjne profesjonalnego, doświadczonego zespołu montażowego, czyli:
- Transport i rozładunek pompy ciepła.
- Montaż pompy ciepła w kotłowni.
- Połączenie dolnego źródła do parownika pompy ciepła.
- Odpowietrzenie połączenia parownik dolne źródło pompy ciepła.
- Kontrola połączeń elektrycznych.
- Kontrola połączeń hydraulicznych.
- Kontrola ciśnienia parowania.
- Regulacja zaworów rozprężnych po stronie dolnego źródła.
- Kontrola ciśnienia skraplania.
- Regulacja przepływu wody po stronie górnego źródła.
- Zaprogramowanie sterownika.
- Szkolenie domowników z obsługi sterownika.
- Uzupełnienie karty urządzenia o parametry pracy w instalacji: ciśnienie ssania i tłoczenia, pobór prądu przez uzwojenia sprężarki, ciśnienie w układzie hydraulicznym po stronie dolnego źródła, dT na wymienniku dolnego i górnego źródła.


Dochodzi jeszcze tylko koszt zbiornika na CWU - zależnie od zapotrzebowania na wodę oraz planów instalacji kolektorów słonecznych to wydatek około 3000zł wraz z przyłączeniem, wymiennikami ciepła i podłączeniem pod układ ciepłej wody.


Do podanych na tej stronie cen należy doliczyć podatek VAT. Jest to 8% w przypadku zakupu przez osoby prywatne, oraz standardowe 23% przy zakupie przez firmy.