Porównanie pompy ciepła 11kW – najlepsze pompy ciepła w zestawieniu cenowym


Poniżej prezentujemy cenowe porównanie pompy ciepła o mocy 11kW – najczęściej stosowanej w polskich domach. W zestawieniu ceny widać, że najlepsze pompy ciepła to te, które równoważą jakość, koszt zakupu, montażu i instalacji z okresem zwrotu inwestycji.

Każdy producent pompy ciepła stara się w jakiś sposób wyróżnić swój produkt. Pytanie, na które warto znaleźć odpowiedź brzmi: czy podczas wyboru kieruję się ceną i funkcjonalnością, czy tylko znaną marką pompy ciepła? Producent zna nasz dylemat i różnicuje ofertę zależnie od preferencji klientów. Porównanie pompy ciepła pod względem technicznym nie ma większego sensu. Czemu? Szczerze – wszystkie mają w środku dokładnie to samo i działają według tej samej zasady. Podobnie jak komputery osobiste, lodówki czy inne urządzenia. Proponujemy zatem skupić się na cenie i porównujemy najlepsze pompy ciepła zgodnie z tą filozofią.

Producent pompy ciepła nie pozostawia nam wielkiego wyboru - dostępne u każdego z nich jest to, co widać w ofercie i ciężko też liczyć na większe zniżki - te zarezerwowane są dla pośredników i marketerów.

Cenowe porównanie pompy ciepła 11kW do domu o powierzchni ogrzewania około 200m2 (ceny z 2010 r.)

porównie pomyp ciepła pod względem ceny pompy ciepła, najlespze pompy ciepła, produent pompy ciepła ceny, danfoss, ivt, nibe, viessmann, vikersonn
wersja PDF: Cenowe porównanie pompy ciepła 11kW - różni producenci. Pompa ciepła ogrzewanie
.